FC Botoșani câștigă în deplasare la FC Argeș și e pe locul opt în Superligă5Foto1Video© sport.hotnews.ro

FC Botoșani câștigă în deplasare la FC Argeș și e pe locul opt în Superligă

, 6 știri, 40 vizualizări

Oaspeții au dominat prima parte a meciului și au avut și prima ocazie, în minutul 8, când Straton a parat șutul lui Roman II. Portarul argeșenilor nu a mai avut ce face la lovitura de cap a golgheterului botoșănenilor, Mailat, care a deschis scorul în minutul 43.

Același jucător a marcat pentru 0-2, la 10 minute după reluarea jocului, din lovitură de pedepsă acordată după un henț în careu făcut de Garita. Mailat a ajuns astfel al 8 goluri marcate în Superligă, cu care e pe locul 6, alăturu de Garita.

În minutul 68, Mailat putea face tripla, după ce a pătruns în careu, de unde a șutat pe lângă poartă din poziție ideală.