Liga 1 | Farul, victorie cu CS Universitatea Craiova9Foto1Video© puterea.ro

Liga 1 | Farul, victorie cu CS Universitatea Craiova

, 12 știri, 21 vizualizări

Farul Constanța a învins-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii 1.

Prima ocazie importantă a partidei le-a aparținut oltenilor, în minutul 12. Gustavo a centrat, iar Markovic a reluat cu capul puțin peste bara transversală. Pe finalul primei reprize, Andrei Ivan i-a pasat lui Markovic care a trimis pe poartă, însă Aioani a reușit să prindă balonul. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 77, de nou-intratul Adi Petre. Acesta a fructificat o pasă trimisă de Fernandes. În clasamentul Ligii I, CS Universitatea Craiova se află pe locul trei, cu 28 de puncte, în timp ce echipa din orașul de la malul mării e pe locul cinci, cu 24 de puncte.

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiță, De Nooijer – Purece (Grameni ’66), Artean, Ciobanu (Radaslavescu ’76) – Ganea (Fernandes ’70), Betancor (Petre ’76), Pitu (Boboc ’67). Antrenor: Gheorghe Hagi