INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

video Un nou meci spectaculos în Premier League. Manchester United a câștigat, deși a primit 2 goluri în 2 minute + Ronaldo, ratare uriașă

Un nou meci spectaculos în Premier League. Manchester United a câștigat, deși a primit 2 goluri în 2 minute + Ronaldo, ratare uriașă/ foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 februarie 2022 18:03 / Actualizat duminica, 20 februarie 2022 18:25

Manchester United a câștigat în deplasare cu Leeds, scor 4-2, într-un meci din etapa #26 din Premier League.

„Diavolii” rămân pe locul 4 în clasament, cu 43 de puncte după 25 de meciuri jucate. Pe poziția a cincea se află West Ham, cu un punct în minus, dar cu un meci în plus. Arsenal este pe locul 6, cu 42 de puncte în 23 de partide disputate.

Manchester United, victorie spectaculoasă cu Leeds

Manchester United a început mai bine partida cu rivala istorică, Leeds. Căpitanul Maguire a deschis scorul în minutul 34, după un corner executat perfect de Shaw. Chiar înainte de pauză, în minutul 45+5, Bruno Fernandes a marcat pentru 2-0, cu capul, după o centrare perfectă a lui Sancho.

Noi probleme la Manchester United » Cristiano Ronaldo și Harry Maguire, duel pentru banderolă
MANCHESTER UNITED

Leeds a început mult mai bine repriza secundă și a reușit să egaleze în 2 minute (53 și 54). Mai întâi, Rodrigo a marcat un gol superb, lăsându-l pe De Gea fără replică. Apoi, Raphinha a reușit să trimită mingea în poarta goală, după o centrare foarte bună a lui Daniel James.

Fred, intrat în locul lui Pogba, a readus-o din nou pe Manchester United în avantaj cu un șut puternic din unghi, după pasa lui Sancho. Elanga a marcat golul 4 al „diavolilor” în minutul 88, după ce a fost lăsat singur cu portarul de Bruno Fernandes.

Ronaldo, ratare uriașă cu Leeds

Cristiano a marcat primul gol în acest an etapa trecută, când Manchester United a învins-o pe Brighton cu 2-0. Azi, în minutul 27 al meciului dintre Manchester United și Leeds, la scorul de 0-0, portughezul a ratat o mare șansă de a deschide scorul. Pogba a pătruns pe partea stângă după un dribling fin, a centrat perfect în fața porții, dar Ronaldo a trimis în portarul advers din 2 metri.

Ar fi fost al 10-lea gol al lui Ronaldo în acest sezon de Premier League. Portughezul a fost schimbat cu Varane în minutul 86, la scorul de 3-2 pentru Manchester United.

Uluitor! Romelu Lukaku a atins mingea de 7 ori într-un meci întreg. De două ori în 45 de minute!
CHELSEA

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”