Liga 1

CFR Cluj s-a impus in restanta cu Hermannstadt

Echipa CFR Cluj a castigat, cu 3-2, restanta din etapa a 6-a cu Hermannstadt disputata la Medias. A fost ultimul meci al sibienilor disputat in exil. La urmatoarea partida de pe teren propriu Sibiul isi va inaugura noul stadion.

CFR Cluj a inceput ca din pusca si a marcat doua goluri la foc automat prin Janga, in minutele 10 si 26.

Hermannstadt, revelatia inceputului de sezon in Liga 1, a redus din diferenta prin internationalul Paraschiv.

Acelasi Paraschiv a pasat decisiv, in minutul 56, la golul de 2-2 marcat de Oroian.

CFR Cluj s-a impus pana la urma prin reusita lui Malele, din minutul 73, la pasa oferita de Janga, omul meciului.

Clasamentul actualizat dupa restanta din CFR Cluj si Hermannstadt aici.

Caseta tehnica

Hermannstadt: Letica - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ (Medina 83) - Baba Alhassan (Năstăsie 83), Sota Mino, Biceanu (Babic 89) – Balaure (I. Petrescu 77), Paraschiv, Oroian (D. Iancu 77). Antrenor: Marius Măldărăşanu.

CFR Cluj: Scuffet - Cr. Manea, Yuri, Burcă, Braun (Camora 66) - Cvek, Boateng, Roger (Bordeianu 90) - C. Deac (Malele 67), Janga (Yeboah 89), Birligea (Petrila 66). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Baba Alhassan 17, Sota Mino 72 / Birligea 15, Braun 39, Boateng 49, Dan Petrescu 54, Malele 90+5

Arbitru: Andrei Moroiţă.