Incheiat
CS Mioveni
Scarlatache 66'

Asa am trait FCU 1948 - CS Mioveni

Etapa a 27-a din Liga 1 a debutat la Craiova cu meciul dintre FCU 1948 si ultima clasata, CS Mioveni.

Cele doua echipe s-au mai intalnit de patru ori in principala competitie interna, un joc a fost castigat de argeseni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Asadar, FCU asteapta primul succes in fata celor de la CS Mioveni.

In tur, Mioveni si FCU au remizat, scor 2-2, dupa ce Buziuc reusea o dubla pentru gazde, in timp ce Achim si Ganea marcau pentru olteni.

FCU a castigat ultimele trei meciuri disputate in campionat, cu U Cluj (5-0), Rapid (2-1) si FC Voluntari (2-1).

CS Mioveni este neinvinsa cu Nicolae Dica pe banca, argesenii inregistrand doua victorii la rand urmate de trei remize consecutive.

Incheiat
19:58

Final de partida.

A doua repriza
90'

Gurau retine sutul lui Diallo din afara careului.

90'

Meciul a fost prelungit cu 8 minute.

90'

Gol Albu!

Craiova revine la conducere prin Albu. Finalizare din voleu la coltul scurt pentru 2-1.

84'

Intrat de putine momente in teren, Blanuta rateaza cu capul din sase metri la centrarea lui Baeten.

82'

Arbitrul fluiera reluarea partidei.

80'

Se respira greu la nivelul gazonului din cauza gazelor lacrimogene. Suporterii celor de la FCU au fost evacuati din peluza.

78'

Meciul este intrerupt din cauza scandarilor venite din Peluza Sud. Jucatorii au ramas la marginea terenului.

71'

Greab respinge sutul lui Bahassa din lovitura libera.

66'

Gol Scarlatache!

Mioveni egaleaza dupa o lovitura de la coltul terenului. Centrare in sase metri pentru aparitia lui Scarlatache fara om in marcaj.

46'

Start de repriza secunda.

Pauza
18:47

FCU are 1-0 la pauza cu CS Mioveni dupa golul lui Chitu.

Prima repriza
43'

Albu suteaza din afara careului. O minge blocata de Greab.

38'

Mboumbouni este avertizat cu cartonas GALBEN.

33'

Burnea respinge din sase metri o mingea care il cauta pe Duarte. Corner pentru FCU.

31'

Lepistu vede GALBEN pentru un fault prin alunecare asupra lui Baeten.

30'

Danny blocheaza sutul lui Krasniqi. Doar corner pentru Mioveni.

27'

Eroare comisa de Gurau in duel cu Buziuc. Portarul Craiovei revine si repara dupa ce a degajat in atacantul oaspetilor.

18'

GALBEN incasat de Paramatti pentru o lovitura cu mana in figura unui adversar.

12'

Gol Chitu!

Mboumbouni pierde mingea in marginea careului propriu si Chitu il executa pe Greab la o faza singur cu portarul.