Dennis Man şi Mihailă au marcat două goluri superbe pentru Parma, în prima etapă din Serie B (Video)

Publicat: 13 aug. 2022, 11:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au înscris pentru Parma în primul meci al echipei emiliene în noul sezon de Serie B, 2-2 cu formaţia Bari.

Cei doi internaționali români au fost titulari la Parma. Dennis Man a deschis scorul în minutul 3, cu un gol superb, marcat din acțiune. Bari a egalat în minutul 11, prin Antenucci. În minutul 35 Bari a preluat conducerea prin golul marcat de Folorunsho. În primul minut de prelungire al primei reprize, Valentin Mihăilă a restabilit egalitatea, din lovitură liberă, stabilind scorul final.

Man a fost înlocuit în minutul 71, de către Camara, iar Mihăilă a evoluat pe toată durata partidei.