Farul Constanța a suferit a doua înfrângere consecutivă în SuperLiga României. Constănțenii au pierdut dramatic în deplasarea de la Petrolul, scor 3-2.

Gica HagiFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Farul, al doilea eșec la rând în SuperLiga României

Farul Constanța a ajuns la două partide la rând fără victorie în SuperLiga României.

Echipa pregătită de Gică Hagi a pierdut al doilea meci la rând în campionat, după ce a pierdut dramatic în fața Petrolului, scor 3-2.

Cele două formații au irosit șanse importante în prima repriză, dar golurile au venit în partea secundă.

Mai întâi Jair a deschis scorul în minutul 48, cu o execuție din câțiva metri, după ce s-a consultat și sistemul VAR.

Gicu Grozav a dublat avantajul prahovenilor cu un șut fantastic de la aproximativ 30 de metri (min 68), însă la 4 minute distanță oaspeții au redus din diferență prin Mateus Santos.

Finalul avea să fie unul de foc. Nicolae Carnat a restabilit egalitatea în minutul 90, dar Irobiso a dat lovitura de gratie pentru gazde în al patrulea minut de prelungire.

Scor final 3-2, iar Petrolul acumulează 5 puncte și urcă pe locul 9. De partea cealaltă, Farul rămâne pe 5 cu 6 puncte.