Alexandru Mitriță, hat-trick pentru New York City, în partida cu Atlanta United5Foto1Video© observator.tv

Alexandru Mitriță, hat-trick pentru New York City, în partida cu Atlanta United

, 6 știri, 24 vizualizări

Alexandru Mitriță a marcat primul gol al partidei, în minutul 14, din acțiunea pornită de Tajouri. În minutul 23, Mitriță a finalizat acțiunea lui Moralez, înscriind pentru 2-0. În minutul 34, Mitriță a înscris al treilea gol al partidei. Moralez nu a reușit să transforme un penalty acordat în minutul 42, care ar fi putut să ducă scorul la 4-0. Atlanta reduce din diferență, în minutul 53, Pity reușind să marcheze dintr-o lovitură de la unsprezece metri. Ultimul gol al partidei a fost înscris de Heber, în minutul 87, pentru 4-1, transmite Mediafax.

New York City: Johnson – Ibeagha, Chanot, Callens, Matarrita – Ring, Rocha – Tajouri (Medina 87) , Moralez, Mitriță (Heber 63)– Castellanos (Haak 90+1)

Atlanta United: Guzan – Pogba, Robinson, Gonzalez – Villalba (Meram 71), Nagbe, Remedi (Adams 69), Escobar (Pereira 82) – Hyndman, Pity - Vazquez