Argentina revine de la 0-2 si salveaza remiza cu Germania2Foto1Video© sport.hotnews.ro

Argentina revine de la 0-2 si salveaza remiza cu Germania

, 4 știri, 16 vizualizări

Selecționatele Germaniei și Argentinei, finalistele Cupei Mondiale de fotbal ediția 2014, au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci amical disputat miercuri seara, pe stadionul Signal Iduna Park din Dortmund.

Mannschaft a dominat prima repriză, pe parcursul căreia a marcat de două ori, prin Serge Gnabry (15) și Kai Havertz (22), însă sud-americanii, care nu au contat în acest joc pe starul Lionel Messi (suspendat), au revenit în repriza secundă și au restabilit egalitatea, grație reușitelor lui Lucas Alario (66) și Lucas Ocampos (85).

Ambele echipe au fost lipsite de serviciile unor jucători de bază, cea mai importantă absență din tabăra germană fiind cea a mijlocașului Toni Kroos de la Real Madrid.