Basarab Panduru, mari suspiciuni după Rapid – UTA 4-13Foto© video.gsp.ro

Basarab Panduru, mari suspiciuni după Rapid – UTA 4-1

, 6 știri, 11 vizualizări

Rapid a revenit pe șine după deraierea din etapa anterioară de la Iași, învingând clar acasă, cu 4-1 pe UTA, care nu mai pierduse de șase etape și se afla la porțile play-off-ului.

Meciul a avut de toate, incidente între suporteri în afara stadionului, solate cu patru răniți și cinci mașini avariate, o întrerupere de câteva minute pe parcursul primei reprize pentru ca salvarea să poată intra pe teren și să ducă de urgență la spital un spectator căruia i s-a făcut rău, cinci goluri și foarte multe suspiciuni în studiourile TV din partea unor oameni de fotbal care chiar știu bine acest fenomen.

La un post TV, fostul mare portar de la Sevilla, Helmut Duckadan, iar la altul fostul mijlocaș al Stelei, Basarab Panduru, și-au exprimat clar suspiciunile despre corectitudinea acestui meci, ținând cont că UTA și Rapid sunt în relații apropiate, în Giulești urmând a ajunge în vară talentatul Rareș Pop de la arădeni iar invers a jucat deja Claudiu Micovschi, care a și marcat și a mai fost luat sub formă de împrumut Cătălin Vulturar în această iarnă.