Bayern Munchen a fost eliminată din Cupa Germaniei de Saarbruecken, echipă de liga a 3-a9Foto1Video© stirileprotv.ro

, 15 știri, 6 vizualizări

Echipa de liga a treia FC Saarbruecken a produs marea surpriză a șaisprezecimilor de finală ale Cupei Germaniei la fotbal, reușind să învingă puternica formație Bayern Munchen, campioana en titre din Bundesliga, în fața căreia s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1, într-un meci disputat miercuri seară.

Bayern a deschis scorul în minutul 16, prin veteranul Thomas Muller, însă gazdele au egalat în prelungirile primei reprize, prin Patrick Sontheimer (45+1), iar apoi au dat lovitura în timpul adițional al meciului, când au marcat golul victoriei prin Marcel Gaus (90+6).

Gruparea bavareză, care venea după o victorie categorică în campionat (8-0 cu Darmstadt), părăsește astfel prematur Cupa Germaniei, fiind eliminată în șaisprezecimile de finală pentru a treia oară în ultimii patru ani.