CFR Cluj - Rennes, în grupa E din Liga Europa 201931Foto1Video© libertatea.ro

CFR Cluj - Rennes, în grupa E din Liga Europa 2019

, 63 știri, 23 vizualizări

În turul din Franța, de acum două săptămâni, ardelenii au câștigat cu 1-0 (Deac 9). Portarul Mendy a fost eliminat în minutul 5, Camavinga – în minutul 47. Pe final, și Susici, de la CFR Cluj, a primit cartonașul roșu. a văzut al doilea galben în minutul 82.

Portughezul Tiago Martins arbitrează meciul CFR Cluj – Rennes, care se va disputa, joi, de la ora 19.55, în etapa a patra a grupei E a Ligii Europa. Tiago Martins va fi ajutat de Luis Campos și Pedro Almeida. Rezervă va fi Hugo Miguel. Meciul va fi transmis în direct la Telekom Sport 1.

Rennes n-a jucat sâmbătă, În Ligue 1, meciul de la Nimes fiind amânat din cauza ploii torențiale.

Vineri, UEFA va vărsa în conturile campioanei României suma cuvenită pentru calificarea în grupele Ligii Europa, 2,9 milioane de euro, dar și cei 1.140.000 de euro, cât trebuie să primească clubul clujean pentru victoriile cu Lazio și cu Rennes. Pe lângă acești bani, CFR a mai încasat aproximativ 1 milion de euro pentru jocurile din tururile preliminare ale Champions League, a scris prosport.ro.