Cu cine va juca CSM București în play-off-ul pentru sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin13Foto© sport.hotnews.ro

, 18 știri, 18 vizualizări

CSM București a fost învinsă în deplasare de formația daneză Odense Handbold, cu scorul de 29-25 (16-11), duminică, în ultimul său meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, anunță Agerpres.

CSM București avea nevoie de o victorie pentru a se califica direct în sferturi, dar nu a reușit-o și va evolua în play-off.

Meciul a fost echilibrat în primele sale zece minute, CSMB chiar a condus cu 3-1 și 4-2, dar apoi gazdele au preluat controlul și la pauză aveau un avans de cinci goluri, 16-11. Odense a dominat jocul și în repriza secundă, iar ''tigroaicele'' s-au apropiat cel mai mult la două goluri, 18-20 și 19-21, danezele câștigând cu 29-25.