Dinamo s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin2Foto© romaniatv.net

Dinamo s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin

, 8 știri, 16 vizualizări

Dinamo București a terminat la egalitate, miercuri, în deplasare, cu formația suedeză Kristianstad, scor 29-29, în etapa a opta a Grupei D din Liga Campionilor la handbal masculin. În urma acestui rezultat, "dulăii" și-au asigurat prezența în play-off-ul competiției și își pot "securiza" prima poziție după meciul din etapa următoare (cu Chekhovskie Medvedi).

Prima repriză a partidei a fost foarte echilibrată, Dinamo reușind să se impună cu 17-16. În cea de-a doua repriză, Kristianstad a preluat conducerea, însă, pe finalul jocului, dinamoviștii au reușit golul egalizator, pentru scorul de 29-29.

Principalii marcatori ai lui Dinamo au fost Ante Kuduz, Răzvan Gavriloaia, Mohamed Mamdouh, Andrei Negru și Amine Bannour. De cealaltă parte s-au remarcat Nyfjall, Henningsson, Halen și Ehn, potrivit Mediafax.