ESPANYOL - BARCELONA 0-0, liveTEXT » A început partida!© gsp.ro

ESPANYOL - BARCELONA 0-0, liveTEXT » A început partida!

, 4 știri, 7 vizualizări

Antrenorul Zinedine Zidane a celebrat 4 ani de la prima instalare la Real cu un triumf, într-un meci în care Raphaël Varane a contribuit la primele două goluri, dar Courtois a fost cel mai bun.

Real a pășit cu dreptul în 2020, oferindu-i antrenorului Zidane un succes pe terenul lui Getafe (3-0), chiar în ziua celei de-a patra aniversări a primei sale numiri la conducerea los blancos. A fost meciul lui Courtois, autorul a trei parade senzaționale azi până la pauză în fața lui Arambarri (ce reflex antologic!), Fajr și Cabrera, într-o repriză decisă de gafa celuilalt goalkeeper în minutul 35.

Soria a ieșit aiurea la o minge centrată de Mendy și a respins-o fix în capul lui Varane, de unde s-a dus în plasă. Autogol! Benzema putea dubla avansul, dar nu l-a învins pe portarul gazdelor. Ar fi fost un 2-0 nemeritat.