FCSB - SEPSI 2-1 / Florin Tănase a „roșit” la declarații când a fost întrebat despre penalty: „Mă așteptam să iau galben pentru simulare”2Foto© gsp.ro

, 8 știri, 21 vizualizări

Antrenorul covăsnenilor s-a plâns, la fel cum au făcut-o și jucătorii săi, de decizia lui Horațiu Feșnic de a dicta un penalty pentru gazde la scorul de 1-0 pentru Sepsi.

„Dacă și jucătorii de la FCSB spun că n-a fost penalty, atunci nu e o decizie controversată! E o decizie clară: n-a fost penalty și așa au reintrat cei de la FCSB în joc. Trebuie să fim profesioniști.

Puteam să egalăm, cred că a fost un joc foarte bun. Am jucat exact cum trebuie. În repriza secundă, știam că va fi vorba de presiune asupra noastră. Asta este, n-avem ce să facem. În prima repriză, am arătat foarte bine, am avut tactica pe care trebuie s-o avem pentru a câștiga jocuri”, a spus Csaba Laszlo, la Look Sport.