Fotbal: FCSB a remizat cu FC Lucerna, 0-0, la debutul antrenorului Mihai Teja2Foto© onlinesport.ro

Fotbal: FCSB a remizat cu FC Lucerna, 0-0, la debutul antrenorului Mihai Teja

, 5 știri, 21 vizualizări

Echipa de fotbal FCSB a terminat nedecis cu formația elvețiană FC Lucerna, 0-0, pe Estadio Jose Burgos Quintana din Coin, în stagiul de pregătire din Spania, la meciul de debut al antrenorului Mihai Teja.

Bogdan Planic (17), Florinel Coman (20) și Mihai Roman I (87) au ratat cele mai mari ocazii ale vicecampionilor. Lucerna, formație aflată pe locul 5 în Elveția, a irosit ocazii mai clare în acest meci, în care a dominat repriza secundă. FCSB a început cu Bălgrădean - R. Benzar, Planic, M. Bălașa, Junior Morais - D. Nedelcu, Fl. Matei (Ad. Stoian, 41) - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman - Rusescu.

După pauză au intrat, printre alții, Andrei Vlad - Gnohere, Moruțan, Mihai Roman I, Jakolis etc. FCSB va juca duminică următorul amical, contra formației chineze Shanghai Shenhua, la Marbella (la ora 17.00 a României).