George Pușcaș, prima oară integralist la Reading în 20204Foto1Video© bzi.ro

George Pușcaș, prima oară integralist la Reading în 2020

, 5 știri, 20 vizualizări

George Pușcaș este din nou titular la Reading – atacantul român a fost introdus din primul minut în partida de Championship cu West Bromwich Albion și a răsplătit încrederea managerului Mark Bowen.

The Royals au deschis scorul după doar 11 minute – gazdele de pe Madejski Stadium au primit un penalty după un henț în careu, iar George Pușcaș a executat calm. L-a fentat pe portar și a trimis pe centru pentru 1-0.

Atacantul nu mai înscrisese de la finalul lunii noiembrie, iar fanii echipei care a evoluat ultima oară în Premier League în sezonul 2012-2013 au început să-și piardă răbdarea cu internaționalul român. Nici Reading nu a traversat o perioadă fastă, obținând doar 4 puncte din ultimele 6 partide, iar echipa nu a cunoscut victoria în 2020.