Jannik Sinner și-a luat revanșa în fața lui Novak Djokovic și menține șansele Italiei în semifinalele Cupei Davis15Foto1Video© video.gsp.ro

, 27 știri, 69 vizualizări

Novak Djokovic a suferit a șaptea înfrângerea a sezonului la Malaga, unde a pierdut meciul al doilea al întâlnirii din semifinalele Davis Cup Finals dintre Serbia și Italia.

Liderul mondial a fost învins de Jannik Sinner cu 6-2, 2-6, 7-5 într-o partidă care a durat două ore și treizeci și două de minute.

Confruntarea dintre cei doi s-a desfășurat la scorul de 1-0 pentru Serbia, după ce Miomir Kecmanovic a trecut în trei seturi de Lorenzo Mussetti cu 6-7 (7), 6-2, 6-1, meciul având o durată de două și douăzeci și patru de minute.