Leipzig a pierdut cu scor de neprezentare semifinala de Champions League7Foto© cancan.ro

Leipzig a pierdut cu scor de neprezentare semifinala de Champions League

, 9 știri, 22 vizualizări

Leipzig s-a oprit în semifinalele Champions League, o performanță istorică pentru clubul german. PSG nu a avut milă și i-a administrat un usturător 3 – 0 care vorbește de la sine de diferența de valoare dintre cele două echipe.

Cu un Neimar încântător, PSG a deschis scorul încă din minutul 13, gol Marquintos, iar la pauză a plecat liniștită cu avans de două goluri, după reușita din minutul 42 a argentinianului Di Maria. Conturile au fost definitiv încheiate la zece minute de la odihnă, gol Bernat, și PSG câștigă fără drept de apel.

PSG se califică în finala competiției, meci programat duminică, 23 august, și se va lupta pentru trofeu cu învingătoarea din semifinala de astăzi dintre Bayern Munchen și Olympique Lyon.