Manchester United a învins-o pe Liverpool6Foto© sport.ro

Manchester United a învins-o pe Liverpool

, 10 știri, 15 vizualizări

Manchester United s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei la fotbal, după ce a reușit să o învingă pe teren propriu, cu scorul de 4-3 după prelungiri, pe rivala FC Liverpool, duminică seara, la capătul unui meci spectaculos.

United a marcat golul victoriei în minutul 120+1, prin Amad Diallo, tânărul atacant ivorian introdus în joc de antrenorul Erik ten Hag în finalul reprizei secunde, după ce Liverpool a condus de două ori, cu 2-1 și 3-2, gazdele reușind să egaleze însă de fiecare dată.

Celelalte goluri ale partidei de pe Old Trafford au fost înscrise de Scott McTominay (10), Antony (87) și Marcus Rashford (112) pentru Manchester United, respectiv Alexis Mac Allister (44), Mo Salah (45+2) și Harvey Elliot (105).