Mundo Deportivo anunță ce se întâmplă cu Xavi, după eliminarea Barcelonei din Cupa Spaniei7Foto2Video© romanialibera.ro

, 7 știri, 6 vizualizări

FC Barcelona a fost eliminată din Cupa Spaniei, după ce a fost învinsă în sferturile de finală de Athletic Bilbao, cu scorul de 4-2, după prelungiri, în deplasare, pe „San Mames”.

La finalul timpului regulamentar de joc, cele două echipe s-au aflat la egalitate, 2-2. Bascii au deschis scorul după doar 36 de secunde de joc, prin Guruzeta, însă Barca a întors rezultatul până la finalul primei reprize, prin Robert Lewandowski (26) și Lamine Yamal (32). Athletic a restabilit egalitatea imediat după pauză, prin Oihan Sanchet (49). Soarta calificării a fost decisă de golurile marcate de frații Williams, în prelungiri.

„Dacă la sfârșitul sezonului nu suntem la un nivel competitiv va trebui să plec”, a spus Xavi, citat de jurnalistul italian Fabrizio Romano.