PAOK-ul lui Răzvan Lucescu, duel decisiv cu Dinamo Zagreb pentru sferturile Conference League12Foto© sport.ro

, 19 știri, 30 vizualizări

Seară magică la Salonic pentru suporterii lui PAOK în returul optimilor de finală ale Conference League. Plecată cu handicapul de 2-0 după manșa tur de la Zagreb PAOK a făcut un meci absolut senzațional pe teren propriu și și-a asigurat pentru prima dată în istoria clubului prezența în sferturile de finală ale unei cupe europene.

Alb-negrii au reușit să întoarcă de o manieră entuziasmantă rezultatul defavorabil din tur și să predea o adfevărată lecție de fotbal croaților de la Dinamo, care în runda anterioară lăsaseră acasă pe spaniolii de la Betis Sevilla.

Pentru Răzvan Lucescu este pentru a doua oară când pătrunde în sferturile de finală ale unei cupe europene, precedentul fiind când se afla pe banca Rapiduluui în sezonul 2005-2006 și se califica între primele opt echipe din Cupa UEFA la goluri marcate în deplasare, 2-0 acasă și 1-3 cu Hamburg. De notat că atunci, în grupă, Rapid avea adversară și pe PAOK Salonic. pe care o învingea la București cu 1-0.