Poli Iași obține victoria în partida cu FC Hermannstadt6Foto© romanialibera.ro

Poli Iași obține victoria în partida cu FC Hermannstadt

, 7 știri, 8 vizualizări

Într-un meci tensionat din cadrul etapei a opta a fazei play-out a Superligii de fotbal, Politehnica Iași a reușit să învingă echipa FC Hermannstadt cu un scor strâns de 1-0, obținând victoria chiar în deplasare.

Partida a fost una echilibrată, iar prima reprize s-a încheiat fără ca vreo echipă să reușească să deschidă scorul. Cu toate acestea, în partea a doua a meciului, Poli Iași a reușit să marcheze unicul gol al întâlnirii în minutul 74, prin tunisianul Adel Bettaieb, care a finalizat cu un șut precis din interiorul careului.

Această victorie a venit ca o revigorare pentru echipa Politehnica Iași, care venea după două înfrângeri consecutive și care își propusese să revină pe drumul victoriilor. Golul marcat de Bettaieb a fost suficient pentru a aduce cele trei puncte echipei Poli Iași și pentru a le oferi suporterilor un moment de bucurie într-un sezon în care rezultatele au fost fluctuante.