Radu Drăgușin, calificare cu Juventus în semifinalele Cupei Italiei2Foto© sport.hotnews.ro

Radu Drăgușin, calificare cu Juventus în semifinalele Cupei Italiei

, 7 știri, 87 vizualizări

Andrea Pirlo a mizat pe Drăgușin în al doilea meci consecutiv de Cupă. Internaționalul de tineret a fost folosit pe o poziție necaracteristică, fundaș dreapta. Radu a revenit pe postul obișinuit, în centrul defensivei, în minutul 83, când Demiral a fost înlocuit.

Juventus a tranșat meciul din prima repriză. Alvaro Morata a deschis scorul în minutul 16, dintr-o lovitură de pedeapsă. Gianluca Frabotta a făcut 2-0 cu un șut puternic, din afara careului, în minutul 32. Dejan Kulusevski a făcut 3-0 în minutul 78, iar Federico Chiesa a stabilit rezultatul final la ultima acțiune a jocului.

6e nota media primită de Drăgușin, pe Twitter, de la fanii lui Juventus. Fundașul român se încadrează în media defensivei campioanei Italiei