Reacția lui Gică Hagi despre Louis Munteanu după Rapid - Farul 1-25Foto© video.gsp.ro

Reacția lui Gică Hagi despre Louis Munteanu după Rapid - Farul 1-2

, 6 știri, 17 vizualizări

Antrenorul campioanei, Gică Hagi, a vorbit la final despre cum a reușit să contracareze jocul în viteză al gazdelor, dar l-a caracterizat, pe scurt, și pe atacantul său. Louis Munteanu a fost cel mai bun jucător din confruntarea cu Rapid, formație care venea după un succes zdrobitor în fața liderului FCSB 4-0.

Pentru Hagi, Louis Munteanu, fotbalist care aparține de Fiorentina, mai are mult de progresat.

"Aleargă foarte mult ca atacant, marchează, știe jocul. E bine, nu sunt dubii. E un atacant care vede golul, dar e tânăr, mai are de învățat", a declarat Gică Hagi, la finalul partidei din Giulești.

Farul a deschis scorul în minutul 23, când Grameni a centrat perfect pentru Louis Munteanu și acesta a înscris din careu. Constănțenii au trecut pe lângă majorarea socrului în minutul 32, când Vînă a încercat să îl dribleze pe portarul Aioani, însă nu a reușit. Oaspeții au făcut totuși 2-0 în minutul 55, prin Louis Munteanu, care a marcat din pasa lui Ionuț Cojocaru.