Rezultate Liga Națiunilor. LIVE Irlanda de Nord - Norvegia + Olanda - Italia12Foto© sport.ro

Rezultate Liga Națiunilor. LIVE Irlanda de Nord - Norvegia + Olanda - Italia

, 26 știri, 27 vizualizări

Echipa nationala a Romaniei va juca astazi al doilea meci din Nations League, in deplasare cu Austria. Mirel Radoi va fi in fata celui de-al doilea duel pe banca echipei nationale.

In fata nord-irlandezilor, tricolorii s-au prezentat cu o formatie curoajoasa, ofensiva, avand nu mai putin de 9 ocazii de a inscrie, insa scorul final a fost 1-1.

George Puscas a deschis scorul pe Arena Nationala in minutul 25 dupa o faza fixa incheiata cu pasa decisiva a lui Vlad Chiriches. Whyte a restabilit egalitatea in minutul 86, tot dupa o faza fixa, cand fundasii nationalei noastre nu s-au sincronizat perfect si Mirel Radoi a ratat debutul cu o victorie.