urnet
  • Știri
  • Vremea
  • Horoscop
Cer variabilBucurești25°
  • Important
  • Declarații
  • București
  • Cupa Mondială
  • Consiliul Concurenței
  • Europa
  • Franța
  • Guvernul României
  • Ilie Bolojan
  • Nicușor Dan
  • PNL
  • PSD
  • Republica Moldova
  • Sorin Grindeanu
  • SUA
  • UDMR
  • UE
Românii generează cele mai mici cantități de deșeuri municipale din UE2Foto© wall-street.ro

Românii generează cele mai mici cantități de deșeuri municipale din UE

22 aug. 2019 11:16, 4 știri, 8 vizualizări

Cantitatea de deșeuri municipale generată în anul 2017 de o persoană din România a fost de 272 de kilograme, cea mai mică cantitate înregistrată în rândul statelor membre.

Citește pe Dcnews ›

  • UE
  • România
  • Danemarca
  • Cipru
  • Germania

Știri asemănătoare

Paradoxul laptelui românesc: Producem milioane de tone, dar procesăm doar o treime

5 oreConsiliul Concurenței

CCR a respins sesizarea președintelui Nicușor Dan privind legea care dublează numărul urșilor ce pot…

6 oreCCR

Ultimele evenimente

Președintele Nicușor Dan și premierul Bolojan, din nou față în față. La ce eveniment participă

Imagini cu parcările din Pantelimon și de la Arena Națională, pe care Primăria București le dă în…

Franța a confirmat primul caz de Ebola

Paradoxul laptelui românesc: Producem milioane de tone, dar procesăm doar o treime

Adaugă articol publicitar

Afaceri
Contact info@ournet-group.com

Version: 0.2.2

Afaceri
Publicitate
Surse de știri
Știri
Vremea
Horoscop
Curs valutar
Republica Moldova
Bulgaria
Italia
Ungaria
Cehia
India
Spania