urnet
  • Știri
  • Vremea
  • Horoscop
Parțial norosBucurești28°
  • Important
  • Declarații
  • Adrian Veștea
  • AFP
  • Campionat mondial
  • Guvernul României
  • Ilie Bolojan
  • Iran
  • Le Figaro
  • PNL
  • PSD
  • Rareș Bogdan
  • Rusia
  • Spania
  • SUA
  • Ucraina
  • USR
Românii generează cele mai mici cantități de deșeuri municipale din UE2Foto© wall-street.ro

Românii generează cele mai mici cantități de deșeuri municipale din UE

22 aug. 2019 11:16, 4 știri, 8 vizualizări

Cantitatea de deșeuri municipale generată în anul 2017 de o persoană din România a fost de 272 de kilograme, cea mai mică cantitate înregistrată în rândul statelor membre.

Citește pe Dcnews ›

  • UE
  • România
  • Danemarca
  • Cipru
  • Germania

Știri asemănătoare

România, singurul stat din UE unde motorina s-a scumpit în luna mai

7 oreUE

summitului UE de la Bruxelles

3 zileBruxelles

Ultimele evenimente

Româncă din Italia, suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a sinucis

Dominic Fritz: Veștea va ajunge premier doar pupând inelul lui Simion

Ofertă din MLS pentru fotbalistul de la FCSB! Anunțul lui Gigi Becali

Alan Greenspan, fostul șef al FED, a murit la vârsta de 100 de ani

Adaugă articol publicitar

Afaceri
Contact info@ournet-group.com

Version: 0.2.2

Afaceri
Publicitate
Surse de știri
Știri
Vremea
Horoscop
Curs valutar
Republica Moldova
Bulgaria
Italia
Ungaria
Cehia
India
Spania