Swiatek obține al doilea titlu la Indian Wells și al optulea de turneu Masters din carieră5Foto© sport.hotnews.ro

, 7 știri, 33 vizualizări

Jucătoarea din Polonia a triumfat pentru a doua oară în carieră la Indian Wells și a bifat câteva borne impresionante. Swiatek nu a pierdut niciun set în cele 6 meciuri pe care le-a disputat la Indian Wells și s-a impus categoric inclusiv în marea finală.

Poloneza este a 10-a jucătoare din istorie care câștigă de două ori turneul din California. Sakkari a reușit să egaleze la 3 în primul set. Swiatek a reușit un break-ul la 5-4 și a câștigat primul set.

Sakkari s-a prăbușit în setul secund și nu a mai reușit să câștige niciun game. Mai mult decât atât, jucătoarea din Grecia a câștigat doar cinci puncte în setul doi, iar partida s-a terminat după o oră și 9 minute de joc.