![”Acasa, suntem acasa!” Au fost primele cuvinte ale celor trei profesoare din Satu Mare blocate în Turcia](http://news.ournetcdn.net/events/927/large/927e1c181c1c3475-323445-180j.jpg)
”Acasa, suntem acasa!” Au fost primele cuvinte ale celor trei profesoare din Satu Mare blocate în Turcia
, 5 știri, 59 vizualizări
Erika Czumbil, Rebekka Irime și Holzli Iulia se aflau în orașul Adana în momentul cutremurului, reprezentând țara noastră în cadrul unui proiect educațional, „Waterguards- Erasmus”.
„- Acasă! Suntem acasă!” – au fost primele lor cuvinte după ce salvatorii sătmăreni le-au coborât din mașină.
- Hotelul nostru a rămas ca prin minune în picioare. Când a început totul nu credeam că ne vom mai întoarce de acolo.”, a povestit prof. Iulia Holzli.