Ana Bogdan, punct de aur pentru România în fața Ungariei. Conducem în Billie Jean King Cup12Foto1Video© gsp.ro

, 14 știri, 13 vizualizări

Primul meci al zilei, Ana Bogdan (29 de ani, #48 WTA) - Dalma Galfi (24 de ani, #85 WTA) s-a încheiat cu victoria sportivei noastre, scor 6-1, 6-4.

Românca a asigurat primul punct pentru echipa României în play-off-ul „Billie Jean King Cup”.

Ana Bogdan s-a impus în fața Dalmei Galfi, la finalul unei partide ce a durat puțin peste 70 de minute. Primul set a fost dominat clar de sportiva din România, care și l-a adjudecat foarte ușor, unguroaica reușind să câștige un singur game.

Al doilea set a fost unul mult mai echilibrat, Ana Bogdan impunându-se în cele din urmă, scor 6-4.