3Foto© sport.roAndrei Nicolescu pune tunurile pe jucătorii lui Dinamo
Nuno Campos a început cu titularii de bază partida cu Motor, introducând pe parcurs mai mulți tineri din lot. Ei l-au nemulțumit pe Nicolescu, cel care le-a criticat comportamentul.
„O primă repriză controlată, în care am avut câteva ocazii. În a doua repriză au intrat foarte mulți copii. M-a deranjat un pic atitudinea multora dintre ei pentru că așteaptă un an să ajungă din nou la Dinamo și când ajung, ori se supără unii pe alții, ori nu se concentrează.
Pentru foarte mulți dintre ei era un moment în care trebuiau să demonstreze că au calitatea să rămână în lotul lui Dinamo pentru sezonul viitor. Deciziile nu sunt ale mele, e o perioadă de rodaj a antrenorului și își va trage concluziile după cantonament”, a declarat Nicolescu, potrivit primasport.ro.