Andrei Rațiu, pasă de gol pentru Rayo Vallecano în egalul cu Atletico Madrid5Foto1Video© gsp.ro

Andrei Rațiu, pasă de gol pentru Rayo Vallecano în egalul cu Atletico Madrid

, 6 știri, 8 vizualizări

Andrei Rațiu, titularizat de antrenorul Inigo Perez, a fost unul dintre jucătorii importanți pentru echipa sa în duelul de pe Estadio de Vallecas.

În minutul 35, De Frutos i-a pasat lui Rațiu, care a intrat în careul advers într-o poziție bună. Românul a trimis mingea spre poartă, dar aceasta s-a transformat într-o pasă decisivă pentru căpitanul echipei, Isi Palazon, care a deschis scorul. Inițial, reușita a fost anulată pentru o presupusă poziție de ofsaid a lui Rațiu, însă VAR a intervenit și a validat golul.

Assist pentru Rațiu în meciul cu Atletico Madrid Aceasta a fost singura reușită a primei reprize, în care Rayo Vallecano a avut câteva ocazii importante. După pauză, Atletico Madrid a egalat rapid prin Gallagher, în minutul 50, stabilind scorul final de 1-1.