Asia Express, lider de audiență cu ediția cursei pentru ultima șansă. Victor Slav și Selina au părăsit competiția de pe Drumul Zeilor5Foto© jurnalul.ro

, 6 știri, 14 vizualizări

Difuzată de Antena 1 în intervalul 20:28 – 24:08, ediția de aseară a reality show-ului s-a impus ca lider de audiență, obținând, pe tronsonul publicului comercial cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, o audiență medie de 5.1 puncte de rating și o cotă de piață de 20.2%, în timp ce următorul clasat, Pro TV, înregistra 5 puncte de rating și o cotă de piață de 20%.

Reality show-ul difuzat de Antena 1 și-a menținut poziția fruntașă și la nivelul publicului urban, cu  5.4 puncte de rating și 17.1% cotă de piață, în timp ce postul de locul secund, Pro TV, a obținut 5 puncte de rating și 15.8% cotă de piață.

Totodată, Antena 1 a fost postul TV preferat de români pe tot parcursul zilei (intervalul whole day – 02:00 – 26:00), înregistrând pe tronsonul publicului comercial 2.4 puncte de rating și 20% cotă de piață, în timp ce postul de pe următorul loc, Pro TV, a obținut 2.3 puncte de rating și 19.4% cotă de piață.