Cătălin Predoiu își explică votul pentru Guvernul Veștea2Foto© mediafax.ro

Cătălin Predoiu își explică votul pentru Guvernul Veștea

, 5 știri, 0 vizualizări

Cătălin Predoiu susține că a pledat constant, alături de alți colegi din partid, pentru participarea PNL la guvernare, argumentând că România avea nevoie de un executiv funcțional și de stabilitate politică.

„De peste o lună de zile, eu și alți colegi din PNL am susținut constant că partidul trebuie să participe la guvernare, deoarece România are nevoie de un guvern funcțional, cu puteri depline, și fără PNL nu se prea poate. PNL este soluția crizei politice, nu AUR”, a declarat Predoiu.

Acesta a avertizat că prelungirea blocajului politic risca să afecteze încrederea piețelor financiare și a mediului economic.