Ce a avut de zis Cristi Săpunaru, după FCU Craiova - Rapid 3-56Foto© gsp.ro

Ce a avut de zis Cristi Săpunaru, după FCU Craiova - Rapid 3-5

, 8 știri, 39 vizualizări

Gazdele au început meciul bine, deschizând scorul încă din minutul 4, când Baeten i-a pasat lui Aurelian Chițu și acesta l-a învins pe Horațiu Moldovan, înscriind la colțul lung. Rapid a preluat controlul partidei și a avut un prim penalti în minutul 21, transformat de Dugandzic. În minutul 42 giuleștenii au primit un al doilea penalti, ratat însă de golgeterul Dugandzic, care a tras peste poartă.

Însă dominarea bucureștenilor s-a văzut și pe tabelă, în minutul 45, când Săpunaru a înscris cu o lovitură de cap din pasa lui Petrila și Rapid a intrat la pauză în avantaj, 2-1. Gazdele au egalat repede în startul părții secunde, prin Lacroix, cap la o lovitură liberă executată de Mascarenhas, în minutul 48.

Rapid a preluat conducerea în minutul 55, după o pasă în careu a lui Borja Valle și un gol al lui Petrila. Craiovenii au replicat prin ocazia lui Chițu, din minutul 58, scoasă excelent de Moldovan. Robert Popa a salvat la cealaltă poartă lovitura de cap a lui Borja Valle, în minutul 60.