Ce a spus Deian Sorescu după ce a fost schimbat la pauză în Hermannstadt - FCSB 0-17Foto2Video© gsp.ro

, 10 știri, 29 vizualizări

FCSB a câștigat primul joc oficial din 2023. Roș-albaștrii s-au impus pe terenul lui FC Hermannstadt, 1-0, grație golului înscris de Billel Omrani (29 ani). Atacantul algerian a punctat în minutul 75, la doar 7 minute după ce a fost introdus în teren de Mihai Pintilii (38 ani), în locul lui David Miculescu (21 ani).

Partida de la Sibiu a marcat și debutul lui Deian Sorescu (25 ani) la FCSB. Jucătorul de bandă a prins doar 45 de minute în runda a 22-a din campionat. Mihai Pintilii (38 ani) l-a schimbat la pauză cu Valentin Crețu (34 ani).

Cu toate acestea, Deian Sorescu a punctat că cel mai important e că roș-albaștrii au obținut toate cele 3 puncte și că sunt în continuare în vârful clasamentului. Acesta a mai dezvăluit că se bucură că a fost primit atât de bine de  către coechipieri și suporteri, mărturisând că la finalul partidei a cântat alături de galerie.