CFR Cluj și U Craiova 1948, meci de baraj pentru Conference League11Foto© video.gsp.ro

CFR Cluj și U Craiova 1948, meci de baraj pentru Conference League

, 19 știri, 77 vizualizări

CFR Cluj avea nevoie de victorie în fața proaspetei campioane, Farul Constanța, pentru a nu depinde de rezultatul celuilalt meci, dintre Universitatea Craiova și Spsi OSK Sfântu Gheorghe, în lupta pentru locul 3. Loc 3 ce duce la un meci de baraj cu U Craiova 1948, pentru asigurarea unui loc în Conference League.

CFR Cluj – Farul Constanța s-a încheiat 1-2 (1-1), după ce ardelenii au condus prin golul lui Birligea, din minutul 15, iar Farul a ratat un penalti, prin Louis Munteanu, în minutul 45, la 3 minute după ce obținuse egalarea.

Același Munteanu a reușit din a doua încercare să transforme un nou penalty, în minutul 61, gol care a adus victoria constănțenilor, pusă în pericol doar de șutul în bară a lui Yeboah, patru minute mai târziu.