Chindia revine de la 0-1 si castiga in mocirla de la Ploiesti4Foto© onlinesport.ro

Chindia revine de la 0-1 si castiga in mocirla de la Ploiesti

, 5 știri, 12 vizualizări

Chindia Târgoviște a învins-o pe Petrolul Ploiești cu scorul de 2-1 (0-1), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii de fotbal.

Pe un teren foarte greu și ninsoare în prima repriză, Petrolul a reușit să deschidă scorul în min. 27, prin Gheorghe Grozav, dintr-un penalty acordat pentru un fault comis de Cornel Dinu la Robert Moldoveanu.

Chindia, care își dispută meciurile de acasă pe Stadionul ''Ilie Oană'', a egalat în partea secundă a meciului, prin golul marcat de italianul de origine ghaneză Godberg Barry Cooper (70), cu capul, din centrarea lui Modestas Vorobjovas, ambii intrați la pauză. Daniel Popa a înscris golul victoriei (85), după o pasă venită de la Cooper.