Cum a comentat Jurgen Klopp seara de coșmar a lui Liverpool, după 2-5 cu Real Madrid10Foto1Video© gsp.ro

, 11 știri, 26 vizualizări

Liverpool a avut un start perfect, dar Real Madrid a întors-o cum nu se putea mai bine pe echipa din Anglia, iar Carlo Ancelotti a plecat cu toate cele trei puncte din confruntarea de la Liverpool.

Jurgen Klopp a mers zâmbind la flash-interviul măcelului de pe Anfield și a vorbit despre primele minute ale jocului, evidențiind că au fost perfecte. Ulterior, tehnicianul a precizat că după ce Real Madrid a restabilit egalitatea, formația sa nu s-a mai putut regăsi pe teren.

„Începutul a fost incredibil. Pe scurt, am fost noi. A fost perfect, exact cum am vrut să jucăm. Prima repriză a fost bună, în afară de goluri. La primul gol am devenit ușor pasivi, nu îi urmăream. Al doilea gol a fost un buf. Nu trebuia să se întâmple, s-a întâmplat, a fost 2-2.