Cursa din Formula 1™ pentru Marele Premiu al Mexicului a fost pe Antena Stars și în AntenaPLAY! Carlos Sainz a câștigat8Foto© observatornews.ro

, 9 știri, o vizualizare

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. A 20-a cursă, Marele Premiu al Mexicului, a avut loc începând cu ora 21:45 pe Antena Stars și în AntenaPLAY.

Carlos Sainz a câștigat în Mexic. Alături de pilotul Ferrari s-au aflat pe podium: Lando Norris, pe locul II, și Charles Leclerc, pe locul III.

Safety car după primele viraje, în urma unui incident între Yuki Tsunoda și Alex Albon.

Rivalitatea dintre Max Verstappen și Lando Norris a continuat și pe parcursul acestei curse. Pilotul Red Bull a fost penalizat cu 20 de secunde pentru două incidente cu pilotul McLaren.