David Popovici luptă pentru semifinalele probei de 100 metri liber, LIVE în AntenaPLAY50Foto2Video© observatornews.ro

, 83 știri, 13 vizualizări

David Popovici participă la Campionatele Europene de înot de la Belgrad, transmise live în AntenaPLAY în perioada 17-23 iunie 2024.

David Popovici a concurat în seria a opta, în prima lui intrare la apă la Europenele din Serbia. Este deținătorul recordului mondial la această probă (46,86 secunde). David Popovici a concurat de această dată de pe culoarul 4. David Popovici a câștigat seria sa cu timpul de 47,90.

La CE de natație România este reprezentată de mai mulți sportivi români. În seriile de 100 m Adrian Rațiu s-a clasat pe locul șapte, cu timpul de 49:87, în timp ce Richard Szilagy s-a clasat pe locul 9, cu timpul de 50:37, Patrick Dinu a obținul locul 5 în serii.