David Popovici, recorduri și medalii de aur pe bandă rulantă la Campionatul Național de înot4Foto1Video© libertatea.ro

, 7 știri, 56 vizualizări

David Popovici a câștigat vineri seară încă o medalie de aur la Campionatul Național de Înot în bazin scurt, după ce cu o zi înainte a câștigat și proba de 100 de metri liber, informează News.ro.

David Popovici a câștigat proba de 200 m liber la Campionatul Național de Înot în bazin scurt, cu timpul 1:43.06. Pe locul doi s-a clasat Mihai Gergely (CSM Cluj Napoca) – 1:46.58, iar pe trei a terminat Vlad Ștefan Mihalache (ACS Aqua Sport Citius București) – 1:49.08.

David Popovici va mai concura la Otopeni în probele de 100 m mixt (sâmbătă) și 400 m liber (duminică).