Dinamo, la 90 de minute de revenirea în Liga 110Foto© onlinesport.ro

Dinamo, la 90 de minute de revenirea în Liga 1

, 14 știri, 80 vizualizări

Dinamo, care revine în eșalonul de elită după un an, își datorează promovarea victoriei de senzație din tur, cu 6-1, luni, pe Arena Națională.

FC Argeș a avut un început bun de meci la Mioveni și a marcat de două ori în primul sfert de oră, în minute consecutive: Tofan a șutat de la 25 de metri, iar I. Roșu a deviat nefericit mingea (14), iar apoi Jakolis a majorat diferența, după ce a fost angajat în careu de Garita (15). Francezul Lamine Ghezali (40) a readus speranța în tabăra lui Dinamo, cu un gol înscris după un slalom în careul gazdelor.

Piteștenii au mai avut ocazii de gol prin Garita (9), cu capul, după un corner, Jakolis a ratat incredibil (23), după eroarea lui Bena, iar Fabio Vianna (37) a trimis un șut-centrare puțin peste poartă. Dinamo și-a creat situații de gol prin Pop (26), cu capul de la circa 11 metri, și Ghezali (32), care a șut pe lângă poartă de la 18 metri.