![Două fetițe din Satu Mare, mama și bunica lor au ajuns la spital după ce s-au spălat cu soluție pentru deparazitarea oilor](http://news.ournetcdn.net/events/637/large/6379393dbc9e9c99-a89280-160j.jpg)
Două fetițe din Satu Mare, mama și bunica lor au ajuns la spital după ce s-au spălat cu soluție pentru deparazitarea oilor
, 6 știri, 43 vizualizări
Una dintre victime, o fetiță de cinci ani, este în stare gravă la Terapie Intensivă, iar medicii fac tot posibilul să o salveze.
Potrivit anchetatorilor, este vorba despre două familii din localitatea Ardud. Cele două mame au ales să-și spele fetițele cu o soluție extrem de toxică folosită pentru deparazitarea oilor. Și femeile s-au spălat cu aceeași substanță.
Când toți au început să se simtă rău au cerut ajutor. Fata în vârstă de cinci ani se află la Terapie Intensivă, iar medicii încearcă să o mențină în viață, dar cea mică respiră cu dificultate.