Echipa lui Răzvan Lucescu, victorie cu emoții în turul doi al UEFA Champions League30Foto© hotnews.ro

, 40 știri, 42 vizualizări

Răzvan Lucescu Foto: Giannis Papanikos / Zuma Press / Profimedia

PAOK, campioana Greciei și formația antrenată de Răzvan Lucescu, a câștigat prima manșă a turul doi preliminar al UEFA Champions League, contra celor de la Borac Banja Luka, scor 3-2. Echipa din Bosnia și Herțegovina i-a pus mari probleme lui PAOK, deși grecii au avut 2-0.

Campioana Greciei a avut emoții în prima manșă a turului doi preliminar al UEFA Champions League.

Formația antrenată de Răzvan Lucescu a început bine partida și a deschis scorul după 17 minute. Servit ideal de Murg, grecul Koulierakis l-a învins pe portarul Siskovski.

Avantajul gazdelor a rezistat doar cinci minute. Sebastian Herrera a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri.