![Emma Răducanu, în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart](http://news.ournetcdn.net/events/f4f/large/f4fbdd903168b0b0-bc93a3-150w.jpg)
Emma Răducanu, în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart
, 37 știri, 18 vizualizări
Britanica Emma Răducanu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, după ce a învins-o în două seturi, cu 6-0, 7-5, pe cehoaica Linda Noskova.
Răducanu, al cărei tată este român, a obținut cu această ocazie al patrulea succes consecutiv, lucru pe care nu îl mai reușise de la US Open 2021, unde a cucerit trofeul venind din calificări.
Seria sa a început săptămâna trecută, în Billie Jean King Cup, când a condus echipa Marii Britanii la victorie în fața Franței. Britanica și-a continuat apoi evoluțiile bune la Stuttgart, competiție la care participă în baza unei invitații oferite de organizatori.