Farul a învins-o pe Rapid cu 3-1, în play-off-ul Superligii. Giuleștenii, în cădere liberă9Foto© onlinesport.ro

, 15 știri, 3 vizualizări

Farul Constanța a învins-o pe Rapid București cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe teren propriu, la Ovidiu, într-un meci din etapa a șasea a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Farul a deschis scorul prin Louis Munteanu (40), care a marcat din alunecare, la centrarea lui Mihai Popescu. Scorul la pauză a fost egal, după ce kosovarul Albion Rrahmani a înscris din penalty (45+4), după un henț comis în careu de Dragoș Nedelcu, la șutul lui Andrei Borza, potrivit Agerpres..

Campioana a făcut diferența în repriza secundă, prin două goluri marcate în decurs de trei minute de jucători introduși la pauză de Gheorghe Hagi. Luca Andronache (67) a înscris din pasa lui Munteanu, iar Amine Benchaib (69) a marcat cu un șut la colțul lung.