Gloria Bistrița, învinsă de Krim Ljubljana în Champions League4Foto© sport.ro

Gloria Bistrița, învinsă de Krim Ljubljana în Champions League

, 5 știri, 0 vizualizări

Campioana CSM București a învins sâmbătă, în deplasare, formația croată Podravka, scor 29-28 (14-10), în etapa a III-a din grupa A a Ligii Campionilor. Duelul pentru titlul de golgeter all-time al competiției continuă de la distanță, între Jovanka Radicevic și Cristina Neagu.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Pletikosic 8 goluri, Simara 8, K. Pandza 6, pentru Koprivnica, respectiv Kobylinska 6, Neagu 6, Arntzen 5, Omoregie 4, Ostergaard 4, pentru CSM București.

În minutul 44, pivotul Crina Pintea a fost accidentată grav la genunchiul stâng de către o adversară și a părăsit terenul. Cu doar 3 minute înainte de final, CSM a fost egalată (27-27) după ce a condus confortabil tot meciul și a obținut victoria cu mari emoții, scrie news.ro.