Ianis Hagi, dezamăgire totală cu Real Madrid!7Foto1Video© sport.hotnews.ro

Ianis Hagi, dezamăgire totală cu Real Madrid!

, 8 știri, 7 vizualizări

Ianis Hagi face parte constant din lotul României, dar la club, indiferent pe unde a trecut, nu a reușit nicicum să impresioneze. El a avut doar secvențe când a arătat că mingea nu-i este un obiect străin, dar părerea unanimă este că fiul e departe, la ani de lumină de tatăl său.

Ianis a fost introdus joi seară în meciul Alaves – Real Madrid în a doua repriză, oaspeții câștigând norocos în prelungiri cu 1-0, gol Lucas Vasquez cu capul, dar și din vina internaționalului român. Acesta trebuia să îl păzească la o fază fixă pe autorul golului, dar s-a lăsat păcălit ca un începător de mișcările lui Bellingham, s-a dus după englez și Vasquez, rămas liber, a lovit decisiv.

Presa spaniolă îl pune la zid pe fiul Regelui fără nici un fel de menajamente. „Trebuia să facă un pas în față și n-a profitat”, l-a criticat antrenorul Luis Garcia.